Hakkımızda

Firmamız faaliyetine 1977 yılında Ege Eldiven adıyla başlamıştır. Her türlü iş güvenliği malzemesi ve kişisel koruyucu donanımları sunan firmamız bu doğrultuda ünvanını 2013 yılı itibariyle Ege İş Güvenliği olarak değiştirmiştir. İzmir'de Gıda Çarşısı'nda faaliyet gösteriyor olup her türlü soru ve isteklerinize bir telefon / mail uzağınızdayız.

------ ilk sayfanın devamı ------

İş kazalarının önlenmesinde her biri ayrı önem taşıyan ekipmanların seçiminde titiz davranılmalı ve bu seçimin hayati önem taşıdığı unutulmamalıdır. Bu kapsamda firmamızca sunulan iş güvenliği malzemeleri; baretler, maskeler, siperlik, gürültü önleyici kulaklıklar, kulak tıkaçları, iş gözlükleri, yağmurluklar, reflektifli yelekler, iş elbiseleri, önlükler, montlar, eldiven çeşitleri, iş ayakkabıları, çizmeler, botlar, ikaz ve uyarı levhaları, trafik konileri, duba ve dikmelerdir. Ayrıca ihtiyaç duyduğunuz her türlü iş güvenlik malzemesi için iletişime geçebilirsiniz.

İş Güvenliği Nedir?


Güvenli bir çalışma ortamı oluşturarak iş kazalarının önüne geçilmesi amacı ile alınan tedbir ve önlemlere "İş Güvenliği" denir. İş güvenliğini sağlamak adına alınan tedbirler çalışanları ve işletmeleri tehlikelerden korurken verimliliğe de olumlu yönde katkı sağlar. Son yıllarda yaşanan hızlı sanayileşmeye bağlı olarak ortaya çıkan çalışanların güvenliğiyle ilgili sorunlar iş güvenliğinin önemini daha da artırmıştır. Ülkemizde de iş sağlığı ve güvenliği koşullarının iyileştirilmesi adına müstakil bir kanun hazırlanma ihtiyacı duyulmuş ve bu kapsamda 6331 sayılı "İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu" 20.06.2012 tarihinde yürürlüğe girmiştir.


İlgili Haberler


Yeni 'iş güvenliği' paketi açıklandı

10 soruda yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası


İş kazalarına 60 milyon lira ceza kesildi

İzmir'de İş Güvenliği Buluşması